Десетти гол на Етеми сезонава во турската лига

Македонскиот интернационалец, Ваљон Етеми, вечерва го постигна својот десетти гол во турската Суперлига сезонава, со што е петти стрелец во лигата.

Етеми погоди од пенал за рано водство на Истанбулспор против конкурентот во битката за опстанок, Сивасспор. Ако Истанбул победи, ќе се израмни по бројот на бодови со гостите.

- Оглас -

Најнови вести