Џани дава голови, ама се е џабе кога има вакви стопери до него (Видео)

Езџан Алиоски постигна нов гол за Ал Ахли, вечерва против Ал Хилал во првенството на Саудиска Арабија, но беше немоќен да спречи пораз од 4:2 на гостински терен.

Македонскиот репрезентативец го постигна последниот гол на мечот, во 96. минута и е втор стрелец во тимот со 6 гола, а има и 6 асистенции.

Сепак поразот беше неминовен, а особено лошо одигра стоперот Абдулбасит Хинди, кој игра веднаш до Алиоски.

Неговиот кикс во 11. минута умешно го искористи поранешниот фудбалер на Манчестер јунајтед, Одион Игало и го постигна првиот од своите три гола.

Игало постигна хет-трик во првото полувреме и веќе по 45 минути беше јасно дека Алиоски и соиграчите од Ал Ахли ќе мора да се помират со нов пораз.

Киксот на Хинди и првиот гол на Игало можете да ги погледнете ОВДЕ.