Дибиров феноменален, Русија освои голем бод против Германија (22:22)

Играчот на Вардар блескаше во „Мерцедес бенц арената“ во Берлин и со 8 голови беше најзаслужен за ремито на Русија против домаќинот Германија.

Слични вести...