Доминација на Кулушевски – Гол, асистенција, незаборавни дриблинзи за полуфинале во Купот на Италија (Видео)

Имаше блескава акција во 33-тата минута и му асистираше на Фработа за 2:0, а потоа постигна и гол во победата од 4:0 на Старата дама против СПАЛ.

Слични вести...