Дреновац повторно ќе игра во АБА, потпиша за Морнар Бар

Српскиот интернационалец Ѓорѓе Дреновац кариерата ја продолжува во тимот на Морнар Бар. Поранешниот член на МЗТ Скопје ќе игра покрај „ексаеродромецот“ Урош Луковиќ, неговиот сонародник со кого заедно ја освоија титулата во Суперлигата во сезоната 2015/2016.

Дреновац го напушти Скопје во 2017 година, откаку му помогна на тимот од Аеродром да ј а одбрани титулата, а потоа потпиша за бундеслигашот Мителдојчер, а само по една година одлучи да се врати на Балканот и да настапува во регионалната лига АБА, како и Еврокупот.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести