Поранешниот агент на Нејмар тврди дека Реал Мадрид уште не се откажал од Бразилецот

Иако доколку Нејмар си замине од ПСЖ, сите го гледаат повторно во дресот на Барселона, неговиот поранешен агент Вагнер Рибеиро, вели дека и Реал Мадрид не е отпишан од трката за ангажирање на најголемата бразилска ѕвезда. Рибеиро кој посредуваше при преминот на Нејмар од Сантош во Барса, а во Реал ги донесе Кака и Робињо, вели дека сон на претседателот на Кралскиот клуб, Флорентино Перес, е да го види Неј во белиот дрес.

„Лани во мај последен пат се сретнав со Флорентино во Мадрид, и тој ми рече дека уште не се откажал од сонот да го купи Нејмар. Денеска почетната цена за заминување на Нејмар од Париз е 164 милиони евра. Пред една година, не постоеше цена, ПСЖ не сакаше да го продаде“ – вели Рибеиро, кој открива дека понуда за Нејмар во 2010 година кога дебитирал за Бразил, имало од Челзи, а се интересирале и Јувентус и Баерн.

Поради корона-вирусот, во наредниот преоден рок веројатно ќе нема многу трансфери поскапи од 50 милиони евра, прогнозира Вагнер.

- Оглас -

Најнови вести