Елмас знае и со глава, даде прекрасен гол на „Сан Сиро“ против големиот Милан (Видео)

Елиф Елмас гази со одлични игри и голови и вечерва повторно е стрелец за Наполи, против Милан во дербито на Серија А.

Македонскиот репрезентативец во петтата минута беше надмоќен во скок играта и со прекрасен удар со глава ја затресе мрежата на Мањан.

За Елмас ова е шести гол за Наполи во сите натпреварувања сезонава.

Погодокот за 0:1 на „Сан Сиро“ што го постигна Елмас во петтата минута можете да го погледнете ОВДЕ.

 

- Оглас -

Најнови вести