Енди Керол за една минута ги даде најубавите голови во кариерата, двата му беа поништени (Видео)

Енди Керол, некогашниот напаѓач на Ливерпул, а сегашен на Ридинг, синоќа немаше среќа откако во катастрофалниот пораз од 0-7 против Фулам во меч од Чемпионшип даде два прекрасни гола, но и двата му беа поништени.

Погледнете ги волејот и ножичките на високиот и несреќен Керол:

- Оглас -

Најнови вести