Евроголот на Ињаки Вилијамс ја нокаутира Барселона, Атлетик Билбао е победник на шпанскиот Суперкуп (Видео)

Вистинска драма имаше во Севилја, Баскијците израмнија на 2:2 во последен момент, а потоа на сцена стапи челичниот напаѓач на Атлетик со прекрасен гол во продолжението за трет пехар во натпреварувањето за тимот од Билбао

Слични вести...