„Европски“ тикет со Квотите на денот во Sport Life (Фото)

Четирите полуфинални натпревари од Лигата на Европа и Конференциската лига се наоѓаат во понудата со Квотите на денот во Sport Life.

„Европскиот“ тикет започнува со дуелот помеѓу Баер Леверкузен и Рома. Италијанците имаат предност од 1-0 од првиот натпревар, а предлог е да одиграте двојна шанса на домашната екипа, но и дополнително дека на мечот ќе има помеѓу два и пет голови. Квотата за оваа игра е 1.90.

Севиља има одличен резултат од гостувањето во Торино, но тоа ќе мора да го потврди и на домашен терен против Јувентус. Предлог за овој натпревар е да одиграте двојна шанса на домашната екипа и во првото полувреме да нема повеќе од еден погодок. Квотата за овој натпревар е рамно 2.

Голови се очеуваат на дуелот АЗ Алкмар и Вест во Конференциската лига. Предлогот за овој натпревар е да одиграте дека двете екипи ќе постигнат погодок, односно гол-гол, но и да има погодоци во двете полувремиња. Квотата за овој натпревар е најголема во оваа понуда, дури 2.30.

Фиорентина изненадувачки загуби од Базел на првиот натпревар со 1-2, па денес се очекува дека ќе биде ефикасна на гостувањето во Швацарија. Предлогот за овој натпревар е да се одигра на гостинската екипа дека ќе постигнат барем два гола, од кои најмалку еден дека ќе биде во првото полувреме. Квотата за овој натпревар е 2.25.