Фабио не е на пол-позиција, но најсигурно е да се обложите на негова победа

Денешната трка во Мото ГП на патеката во холандски Асен, може да биде многу интересна ако врне дожд и патеката биде влажна, но и на суво ќе се води голема битка за горните позиции.

Иако не ја освои пол-позицијата, и ќе тргне како втор, Фабио Квартараро од Јамаха е прв фаворит за победа. Тоа го потврдуваат и квотите во Sport Life. Добри шанси му се даваат и на Франческо Бањаја од Дукати, кој е на пол-позицијата, а доколку се обложите на некој друг и погодите, добивката ќе ви биде навистина голема.

Во генералниот пласман води Италијанецот Квартараро пред Шпанецот Алеиш Еспаргаро и Французинот Жоан Зарко, додека Бањаја е шести.

- Оглас -

Најнови вести