Факел ќе изгори во второто полувреме, Квотите на денот го најавуваат Мундијалот (Фото)

Два клупски натпревари, по еден од Русија и од Холандија и три пријателски дуели на репрезентациите се во денешната понуда на Sport Life во Квотите на денот, а сите заедно прават тикет со вкупен коефициент од 46.

Факел е без шанси за пласман понатаму во Купот на Русија, па актуелниот првак Зенит е фаворит, иако е гостин.

За играта Х2&2>1, коефициентот е точно 2.00 и може да се одигра со Квотите на денот.

Вториот клупски меч е од Втората лига на Холандија, каде што ќе играат Ден Хаг и Рода. Предлог во Квотите на денот е да се одигра ГГ&1+I&1+II со коефициент 2.15.

Со пријателските натпревари што се играат деновиве меѓу репрезентациите, полека, но сигурно се најавува почетокот на Мундијалот во Катар.

Премиерата е во недел,а со дуелот меѓу Катар и Еквадор, а дотогаш има многу пријателски натпревари.

Три од нив се и во понудата на Квотите на денот, а првиот предлог е да се одигра 1-3I&1-3II на дуелот меѓу Турција и Шкотска со коефициент 2.15.

Мексико нема да загуби од Шведска во последниот подготвителен меч пред настапот на СП во Катар, а за играта 1Х&2-6, коефициентот е 1.95.

Последен предлог во Квотите на денот е уште еден пријателски меч, тој во Тирана на „Ер Албанија“ меѓу Албанија и Италија.

Предлог е да се одигра дека Италија ќе даде најмалку по еден гол во двете полувремиња, односно Т21+I&1+II со коефициент од 2.55.

Сите пет натпревари можат да се одиграат на ист тикет и да се комбинираат со сите останати игри од билтенот и дневниот додаток на Sport Life.

 

- Оглас -

Најнови вести