Фантастична е денешната „седумка“ на Спортска прогноза со вкупна квота од 263.95

Натпреварите од 34-то коло на Спортска прогноза се во тек, а денеска не очекуваат седум средби, по што ќе се знае дали некој од играчите утре ќе остане во борба за прекрасниот Ајфон 12.

Но, за тоа има време, а од денешните натпревари ние создадовме своевиден тикет, кој што има коефициент од 263.953.

Најмала е квотата за двознакот меѓу Ремс и Ленс, каде што се бара гостите да не загубат, и истата изнесува 1.30, а на такво нешто сметаат дору 88.37 одсто од играчите.

Болоња ја има фаворитската улога кај прогнозерите на гостувањето кај Венеција, а коефициентот за такво нешто изнесува 2.40 Големото холандско дерби меѓу Феенорд и ПСВ исто така е во корист на гостите (49.08%), а квотата на Sport Life изнесува 2.75.

Сосема очекувано, денешната програма се затвора со големото мадридско дерби меѓу Атлетико Мадрид и Реал Мадрид, каде што зачудувачки најмногубројни, односно 45.31% од играчите сметаат дека домаќинот ќе победи.

 

ПРЕДЛОГ ТИКЕТ:

Ремс – Ленс Х2, 1.30 (88.37%)
Венеција – Болоња 2, 2.40 (56.95%)
Ајнтрахт Франкфурт – Борусија Менхенгладбах 1, 2.50 (57.91%)
Феенорд – ПСВ 2, 2.75 (49.08%)
Салернитана – Каљари 1, 2.47 (72.76%)
Еспањол – Осасуна 1, 2.35 (76.25%)
Атлетико Мадрид – Реал Мадрид 1, 2.12 (45.31%)

_______________________________________________________________

Вкупен коефициент: 263.953

- Оглас -

Најнови вести