Фаворити како Сити, Баерн, Милан, Атлетико и Челзи прават вкупна квота од 67,68

Пет меча од најсилните лиги во Европа се дел од понудата во Квоти на ден во Sport Life и сите се со интересни комбинации, кои ако ги одиграте заедно на еден тикет, ќе добиете вкупен коефициент од 67,68.

Манчестер сити дома игра во дербито против Њукасл, а Граѓаните треба да потврдат зошто се актуелни прваци во Англија. Играта на голови и тоа 1+I & 2+ II носи квота од 2.60.

Челзи во Лондон го пречекува Лидс, а и тука предлогот е да се игра на погодоци, но само на тие што ќе ги постигне домашниот тим. Челзи во првиот дел треба да даде барем еден гол, а на крајот да има најмалку два погодоци во мрежата на Лидс, за да биде добитен коефициентот од 2.30.

Штутгарт е речиси без шанси во дуелот со Баерн Минхен, кој е под притисок дека мора да победи, за да го стигне лидерот во Бундеслигата, Борусија Дортмунд. За победа на Баерн во меч на кој ќе има погодоци во двете полувремиња, коефициентот е одличен и изнесува 2.10.

Милан игра на гости кај Фиорентина и не треба да загуби, во меч на кој се очекуваат да има барем два, но не повеќе од пет погодоци, за примамлива квота од 2.20.

Во Шпанија ќе се игра интересен дуел во Мадрид и тоа меѓу Атлетико и Севилја. Според формата на двата тима, домаќините се фаворити, па тука понудата е триумф на Атлетико во меч на кој ќе има погодок во првиот дел. Квотата за 1&1+полувреме е 2.45.

- Оглас -

Најнови вести