Ферари доминантен во квалификациите, Ферстапен ќе тргне од третата позиција во Лас Вегас

Возачите на Феррари, Чарлс Леклер и Карлос Саинц, ќе тргнат од првиот ред на главната трка за ГН на САД која викендов се вози во Лас Вегас.

Двоецот на Ферари беше доминантен во квалификациите и заврши убедливо пред старо-новиот светски шампион, Макс Ферстапен, на улиците низ Лас Вегас.

Вториот стартен ред го комплетира Расел до четвртата позиција, додека од третиот ред ќе стартуваат Гасли и Албон.

Главната трка за ГН на САД се вози утре изутрина во 7 часот по македонско време.

- Оглас -

Најнови вести