Ферстапен е огромен фаворит да победи на домашната патека на Ред Бул (Фото)

Возачот на Ред Бул, Макс Ферстапен, доминираше на првите два дена на „Ред Бул ринг“ патеката во Шпилберг и денеска е главен фаворит за триумф на трката за Големата награда на Австрија, а Sport Life подготви богата понуда на игри за своите обложувачи.

Ферстапен беше најбрз во квалификациите во петокот, победи на вчерашната спринт, а денеска е убедливо најголем фаворит и се очекува да дојде до нова победа, а квотата за такво нешто да се случи изнесува само 1,20.

Во Sport Life може да се обложите кој возач ќе го има најбрзиот круг, кој прв ќе влезе во боксот, кој прв ќе се откаже, дали двата болиди на една екипа ќе освои бодови…

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести