Финалето на ЛШ ќе се гледа и во Милано, “Џузепе Меаца“ веќе се полни (Видео)

Иако финалето на Лигата на шампионите ќе се игра во Истанбул, екипата на Интер успеа да го распродаде и целиот капацитет на својот стадион, “Џузепе Меаца“ во Милано и таму натпреварот ќе се гледа организирано.

Атмосферата веќе е жешка и во Милано, а стадионот на Интер полека но сигурно се полни.

- Оглас -

Најнови вести