Финалната серија се сели во Тексас: Далас шест натпревари и 27 месеци нема победа над Бостон (Фото)

Финалната серија од НБА-лигата помеѓу Далас маверикс и Бостон селтикс се сели во Тексас. Бостон максимално го искористи домашниот терен и веќе има високи 2-0 предност, но според квотите, вечерва фаворити се кошаркарите на Далас со квота за победа од 1.81.

Сепак, традицијата е на страната на екипата на Бостон, со оглед на тоа што имаат шест победи во низа против Далас, кој последен пат победи во март 2022 година. Бостон е во фантастична форма со девет победи по ред во плејофот.

Во понудата на Sport Life има над 350 игри за третиот натпревар од финалето на НБА-лигата. Тука се и најпопуларните игри, „плус-минус“ на поени, скокови, асистенции и збир од сите три статистички елементи.

Специјално за финалната серија на НБА-лигата во Sport Life можете да одиграте и „плус-минус“ на поени во првата четвртина, но и на погодени тројки. Комплетната понуда за мечот помеѓу Далас и Бостон може да ја погледнете на следниот ЛИНК.

- Оглас -

Најнови вести