Фиорентина пак ќе очекува голови од Србин

Фиорентина ги осигура услугите на Лука Јовиќ од Реал Мадрид на едногодишна позајмица, информираат италијанските медиуми.

Промашеното засилување на Кралевите потполно ја загуби довербата од клубот и реши привремено да се ослободи од него. Фиорентина ќе исплаќа половина од неделната плата на Јовиќ, вредна 190.000 евра.

Виолетовите повторно се потпираат на српски голгетер, позиција на која до неодамна успешно играше Душан Влаховиќ, но не и неговата привремена замена Кжиштоф Пјонтек.

- Оглас -

Најнови вести