Фоден си се прошета низ најдобрата премиерлигашка одбрана и даде супер гол (Видео)

Најдобриот напад брзо ја „начна“ најцврстата одбрана во англиската Премиер лига, после 15 минути игра Манчестер сити постигна гол за водство против Њукасл. Сити имаше и други шанси, Чавките засега се тотално немоќни на ова дерби.

Фил Фоден беше стрелец на мајсторскиот гол, откако издрибла неколку чувари и на крај го совлада Поуп.

- Оглас -

Најнови вести