Фудбалер на Лутон колабира на теренот, мечот е прекинат

Натпреварот од 17-то коло во Премиер лигата меѓу Борнмут и Лутон е прекинат во второто полувреме, а играчите се испратени во соблекувалната бидејќи еден фудбалер на гостинскиот тим колабира.

Во 65-та минута, играчот на гостите, Том Локјер остана без свест, по што судијата со консултации со делегатот го прекина мечот.

 

 

- Оглас -

Најнови вести