Фудбалери на Ајакс претераа со пиењето, не знаеја што зборуваат (Видео)

Ајакс повторно е шампион на Холандија, но некои фудбалери претераа со прославувањето, па се однесуваа непристојно пред камерите на клупската телевизија. Бразилецот Давид Нерес, придружуван од Антонио, се обиде со големо шише шампањ во рацете да даде изјава, но се гледаше дека е пијан. Тој и на снимателот му понуди да се напие од шампањот.

Се обидуваше нешто да каже, но сето тоа беше неповрзано, продолжи да пие, па на крај двајцата почнаа да викаат и продолжија со славјето.

Погледнете:

https://twitter.com/i/status/1388901274616172548

- Оглас -

Најнови вести