Фудбалската класика без победник – Германија прокоцка 2:0, Аргентина задоволна со реми 2:2 (Видео)

По едно одлично полувреме одиграа двата големи ривали, а и Германија и Аргентина постигнаа по два гола во едно од двете полувремиња.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *