Фудбалскиот виенски бал без победник – Рапид и Австрија ремизираа во 330. градско дерби (Видео)

Рапид и Австрија го одиграа 330. дерби на Виена, заврши со резултат 2:2, а е третото најстаро градско дерби во Европа

Слични вести...