Генч Калемлер преживеа напад од „пиратите“

Со голот на Бурак Менга, екипата на Генч Калемлер триумфираше со 1-0 на гостувањето кај Скопје во Автокоманда и остана лидер на табелата во Втората лига Запад. Локалното дерби во околината на Струга заврши со нерешен исход.

На Истокот ништо ново, велешки Борец цврсто гази кон првата лига и има максимални 18 бода по шест рунди.

Еве ги резултатите од шестото коло:

ВТОРА ЛИГА, ИСТОК: Брегалница – Кожуф 0-0, Плачковица – Борец 1-4, Вардар Неготино – Партизан Обршани 2-0, Кит-Го Пехчево – Каменица Саса 3-1, Тиквеш – Детонит јуниор 2-0.

ВТОРА ЛИГА, ЗАПАД: Велазерими – Пелистер 1-0, Гостивар – Тетекс 3-0, Лабуништа – Струга Трим Љум 2-2, Скопје – Генч Калемлер спорт 0-1, Кораби – Гоблен 3-0.

- Оглас -

Најнови вести