Генијален потег на навивач кој може да конкурира и за татко на годината (Видео)

Навивач на фудбалскиот клуб Атланта јунајтед смисли како да ја држи мирна неговата ќерка која беше со него на стадионот додека тој гледа натпревар.

Овој фан непречено гледаше што се случува на теренот и навиваше, а истовремено најде начин како на ќерка му да не ѝ биде здодевно. Тој зад себе држеше телефон на којшто имаше програма со цртани филмови, па девојчето си го гледаше тоа што повеќе го сака од фудбалот.

https://twitter.com/i/status/1572171789744103427

- Оглас -

Најнови вести