Ги делат речиси 3.000 километри, но Бетис и Селтик цели 100 години се братски клубови

Зелено-бела е врската помеѓу клубовите од Севилја и Глазгов која трае цел век.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *