Ги израдува Овните – Убаво си нанишани, само ја згреши страната (Видео)

Марк Елис, стоперот на Торки, си постигна ефектен автогол во англиски стил и во седмата минута ја најави катастрофата на својот тим на гостувањето кај Дерби каунти.

Популарните Овни славеа со 5:0 како домаќини во повторениот меч од ФА купот против Торки откако првиот дуел заврши нерешено 2:2, а Елис да сакаше да си постигне ваков автогол, веројатно немаше да успее.

Derby County [1] – 0 Torquay United – Mark Elis 7′ (Great Header) from soccer

Потоа се редеа голови во мрежата на гостите, а погодуваа и Осула, Томпсон, Добин и Мекголдрик за убедлива победа на Дерби, кој има еден пехар во ФА купот освоен во 1946 година.

Во следното коло, Овните ќе играат против Њупорт во Националниот куп на Англија.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести