Гимнастичарката која правеше шпага со Ѓоковиќ, освои златен медал

Многу спортисти за време на Олимписките игри во Токио сакаа да се фотографираат со еден од најпопуларните учесници на ЛОИ, најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ, најинтересна беше сликата на која Новак прави шпага во друштво на белгиски гимнастичарки, а интересно е што девојката која беше до него, Нина Дервал, денеска освои златен медал, додека Србинот остана со празни раце иако беше фаворит за златото.

Дервал триумфираше во двовисински разбој, и тоа е историско прво олимписко злато за белгиската гимнастика.

- Оглас -

Најнови вести