Го запалија стадионот – Марсело доби спектакуларен пречек во Олимпијакос (ВИДЕО)

Марсело пристигна во Атина, каде што и официјално беше претставен како фудбалер на Олимпијакос.

Бразилскиот лев бек кој дојде како слободен агент откако му истече договорот со Реал Мадрид доби спектакуларен пречек од фановите на оваа екипа.

Тој освои сè што можеше да се освои со Реал, а дури петпати се искачи на европскиот трон, но ваква атмосфера на „Сантијаго Бернабеу“ никогаш нема дочекано.

- Оглас -

Најнови вести