Ѓоковиќ го победи Хуркач, но од другите зависи дали ќе игра полуфинале на завршниот Мастерс

Новак Ѓоковиќ триумфира против Хуберт Хуркач, но загуби сет и си ја искомплицира работата околу пласманот во полуфиналето на завршниот Мастерс, кој се игра во Торино.

Светскиот рекет број 1 сега треба да навива за Јаник Синер бидејќи победа на Холгер Руне против Синер во вечерашниот меч ќе значи испаѓање на Новак. Ако победи Синер, тогаш понатаму одат Италијанецот и Србинот.

- Оглас -

Најнови вести