Гол шоу на „Балаидос“ (Видео)

Селта и Валјадолид одиграа 3:3, додека Еибар беше подобар од Леганес со 1:0 во двата попладневни меча од шпанската Примера.

Во Виго, домашните во 9 минута водеа со 2-0, а кога погоди Јаго Аспас во 54 минута за 3-1, се чинеше дека Селта ќе ги освои трите бода. Но, упорниот Валјадолид одби да се предаде, и во 94 минута со голот на Леонардо Суарез, дојде до бод, шокирајќи ги присутните 16.000 гледачи на „Балаидос“. Валјадолид кој се врати во елитното друштво, уште не знае за победа сезонава, и има три бода.

Ова е голот кој ја шокираше Селта, а му донесе радост на Валјадолид:

https://streamable.com/1btxk

До крајот на денот, во Шпанија ќе се одиграат уште два меча и двата во главниот град. Хетафе е домаќин на Атлетико, а Реал Мадрид го пречекува Еспањол.

- Оглас -

Најнови вести