Голем хендикеп за Македонија, против Азербејџан не играат Алиоски и Миовски

Бојан Миовски и Езџан Алиоски утре нема да играат за Македонија протигв Азербејџан, соопшти селекторот Благоја Милевски.

„За жал утре Бојан Миовски нема да игра поради болест, а поради приватни причини  го ослободив и Езџан Алиоски. Ќе мора да играме без нив двајца“, изјави Милевски.

Миовски е болен и од здравствеби причини нема да игра, а лиоски самиот побарал да биде одлободен.

Утре против Азербејџан ќе играме во Скопје од 14 часот.

- Оглас -

Најнови вести