Головите се закон за големи добивки – Еден да има сигурно и најмногу два во двете полувремиња донесе ќар од ЕДЕН МИЛИОН ДЕНАРИ во Охрид (Фото)

Играта на голови во различни варијанти најчесто е омилениот стил на игра на обложувачите, а токму таква комбинација со 1-2 гола во двете полувремиња донесе огромна добивка од ЕДЕН МИЛИОН ДЕНАРИ во Охрид.

Тикетот е уплатен само за 20 денари и со 11 идентично одиграни парови од 1-2I&1-2II, ќарот е неверојатен во Sport Life.

Играта е тешка и бара да има најмалку по еден гол и најмногу до два во двете полувремиња, а драматично беше на неколку натпревари што беа на тикетот.

Во Националната лига на Англија, на мечот меѓу Борехам Вуд и Мејдстон по 1:1 по првиот дел, во второто полувреме до 65-тата минута веќе имаше два гола, домаќините поведоа со 3:1, но и двете екипи издржаа цел половина час сметајќи го и судиското продолжение без погодок што ќе го „турнеше“ охридскиот тикет .

И на дуелот во Третата шпанска лига меѓу Фуенлабрада и Линарес, милионскиот тикет висеше на конец, но тука со два брзи гола до 18-тата минута во првото полувреме.

Гостите поведоа со 0:2 со голови во 14-тата и 18-тата минута и веќе не смееше да има уште еден погодок до 45-тата минута и судиското продолжение, што ѝ се случи, па со голот во 60-тата минута на Фуенлабрада и овој пар беше погоден.

Слично беше и на дуелот од Третата швајцарска лига меѓу Нион и Кијасо, а тука во 24-тата минута од првиот дел беше 1:1, но, за среќа, не падна гол во следните повеќе од 20 минути до паузата.

Потоа се чекаше до 83-тата минута за потребниот гол за добивка, а прецизни беа домаќините за победа од 2:1 и огромна радост и добивка во Охрид од 1.000.000 денари со минимална уплата само од 20 денари во Sport Life.