Господ ги послуша молитвите на детето навивач на Милан, Росонерите блиску до титула (Видео)

Рафаел Леао и голманот Мик Маињан се јунаци на Милан, во денешната победа од 1-0 против Фиорентина. Милан се зацврсти на прво место на табелата, има пет победа плус во однос на Интер, но Интер има и меч помалку.

Камерите снимија едно дете фан на Милан како се моли неговиот тим да даде гол, а само пет минути подоцна, Леао ја затресе мрежата на Виолетовите, гол кој може да значи и Скудето.

- Оглас -

Најнови вести