Гројтер Фирт како заталкан во Бундеслигата

Келн губеше по првото полувреме против Гројтер Фирт со 0-1, но Јарците не дозволија да бидат првиот тим кој ќе загуби од новакот во бундеслигашкото друштво, и натавија пресврт во вториот дел, па славеа со 3-1.

Во претходните три меча, Келн одигра нерешено 1-1, а вечерва се врати на победничка патека. Гројтер Фирт во седум кола има освоено само еден бод.

- Оглас -

Најнови вести