Гвардиола во Минхен го пронајде наследникот на Де Бројне

Менаџерот на Манчестер сити, Хосеп Гвардиола, го означи играчот на Баерн Минхен, Џамал Мусијала, како можен наследник на Кевин де Бројне.

Англиските медиуми пишуваат дека скаутинг-службата на Граѓаните неколку месеци ги следи игрите на Мусијала и веќе подготвиле извештај за Гвардиола и за управата.

Згора на тоа, медиумите пишуваат дека Гвардиола наводно смета дека Мусијала за 2-3 години ќе стане најдобра „десетка“ и планира да ѝ порача на управата во наредниот период да се обиде да го донесе на „Етихад“ и притоа да не жали пари за негов ангажман.

- Оглас -

Најнови вести