Хакери ги украдоа парите и ги скараа Лацио и Феенорд

Хакери украдоа два милиони евра од сметката на Феенорд, уплатени од страна на Лацио за трансфер на играчот Стефан де Вреј, па случајот стаса дури до највисока инстанца, до Арбитражниот суд за спорт во Лозана.

И пресудата на CAS е соломонско решение, Лацио повторно да уплати пари на сметката на Феенорд, но сега половина сума, односно еден милиони евра.

Ситуацијата е несекојдневна, кражбата како на филм, а од Феенорд не се откажуваат и ќе се жалат на одлуката на Судот. Бараат нова уплата од Лацио од два милиони евра, а и „лацијалите“ се незадоволни, бидејќи ќе мора да платат еден милион повеќе. Сè додека не се најдат хакерите и украдените пари, ќе трае кавгата на релација Ротердам – Рим.

- Оглас -

Најнови вести