Халанд е чудо: Со акробатски потег му донесе победа на Сити над неговиот ексклуб Борусија (Видео)

Ерлинг Халанд со својот 13-ти на последните осум меча за Манчестер сити уште еднаш покажа за каков незапирлив голгетер станува збор, а вечерва тој со феноменален потег му донесе победа на Сити против Борусија Дортмунд, клубот од кој Халанд премина кај Граѓаните.

Халанд немаше милост ни кон тимот во кој се етаблираше како супер ѕвезда и даде гол за победа од 2-1.

Погледнете го акробатскиот потег и голот:

- Оглас -

Најнови вести