Хаос на мерењето: Конор сакаше да го удри Хабиб (Видео)

Уште помалку од 24 часа остануваат до стартот на спектакуларната борба во УФЦ 229, меѓу Конор Мек Грегор и Хабиб Нурмагомедов, а атмосферата е вжештена на највисоко ниво. Ирецот не одбира ниту зборови, а ни начин како да го испровоцира противникот. Откако во изминативе неколку денови упати многу навреди кон Хабиб, кулминацијата се случи рано утрово кога беше мерењето на двајцата борци.

Откако Конор му нудеше алкохол на Хабиб кој е муслиман и не пие, а потоа го навредуваше дека е терорист, за малку ќе дојдеше до тепачка, за време официјалното мерење. Прв на вагата застана Мек Грегор, а потоа на сцената се појави и борачот од Дагестан.

Конор веднаш започна да удира по Хабиб, а овој остана смирен и не сакаше да реагира на провокациите на Ирецот. Борбата на деценијата ќе биде помеѓу сабота и недела по македонско време.

 

- Оглас -

Најнови вести