Херојот на Јунајтед покажа класа и во соблекувалната, го спаси соиграчот од алкохолот (Видео)

Коби Маино е еден од најзаслужните за победата на Манчестер јунајтед над градскиот ривал Сити и освојувањето на трофејот од ФА купот. Во соблекувалната следуваше лудо славје и неизбежното прскање со шампањ, но реакцијата на Маино го спаси Амад Диало од алкохолот.

Фудбалерот од Брегот на слоновата коска е муслиман, религија која строго забранува конзумирање на алкохол, а Маино брзо реагираше и се сети на тој факт, па го оттргна 21-годишниот фудбалер од алкохолот.

- Оглас -

Најнови вести