Хет-трик на Тампа беј, Грмотевиците пак ги засенија Ѕвездите на Далас (Видео)

Во финалето на НХЛ лигата има комплетен пресврт и со нова победа, трета по ред Тампа беј води со 3:1 и е на еден триумф до пехарот во Стенли купот

Слични вести...