Хит на денот: Клоп го „презема“ кормилото на Војводина (видео)

Хит на денот е видеото кое вирално се рашири на социјалните мрежи, во кое Јирген Клоп го потврдува „ангажманот“ во Војводина, српскиот фудбалски клуб од Нови Сад.

Мирослав Тањга, поранешниот српски репрезентативец и своевремено соиграч на Клоп во Мајнц, го објави видеото со кое го насмеа целиот Балкан.

Тој испраќа порака до претседателот на Војводина дека потрагата по нов тренер е завршена и веќе ги договорил условите со Германецот.

„Претседателе, морам да ти кажам нешто. Ти најдов нов тренер, сите услови се договорени, сега и самиот ќе ти потврди“, вели Тањга, а потоа во кадарот налето добро познатото лице.

„Нема проблем, напред Војводина. Војводина Нови Сад“, згрми Клоп.

- Оглас -

Најнови вести