Хокејот и тенисот се „ударни“ во денешниот Супер тип

Во недостаток на елитниот фудбал, јасно е дека поголем акцент ќе се стави на останатите спортови, па така денешниот Супер тип со зголемени квоти е фокусиран на хокејот и тенисот.

Во чешката Екстралига ќе се соочат екипите на Чешке Будејовице и Литвинов, каде што за триумф на домаќините има квота од 1.85. Во КХЛ-лигата, ЦСКА Москва со квота од 1.52 е фаворит против Ред Стар Кунлун.

На АТП-турнирот во Мец, Хаиме Мунар ќе се соочи со Артур Риндернех за кој има коефициент од 1.75.

И фудбалот секако дека е застапен, всушност денешната понуда стартува и завршува токму со него. Од 13:30 часот Хенан ќе го пречека Шангај порт, а квотата за двојка е 2.05.

Додека, пак, од 20:45 часот во Шкотска ќе играат екипите на Странраер и Думбартон, а коефициентот за двојката е 2.35.

 

- Оглас -

Најнови вести