И Швајцарците се протнаа на СП како Македонија, ама играат одличен ракомет

Беа и втора резерва зад нас, во последен момент стигнаа во Египет и играат топ-ракомет, па денеска и го победија Исланд.

Слични вести...

1 Response

  1. Avatar SJ напиша:

    Poleka malku zalopojkite. Dajte im vreme na deckite….druga e sega realnosta pa da ocekuvame cuda. Dali Svajcarija kako nas e redoven ucesnik na Svetsko I Evropako????!