И Удинезе поразен од „старата дама“

Десетта победа во десеттиот настап за Јувентус сезонава, а во италијанската лига имаат 24 бода од осум меча. Жртва на „старата дама“ беше Удинезе, кој беше надигран со 2:0.

Уругваецот Родриго Бентанкур, го даде двојот прв гол во дресот на Јувентус. Тој се најде во почетниот состав на местото на Емре Џан и му се оддолжи на тренерот Mасимилијано Алегри за довербата. Водството на гостите го зголеми Кристијано Роналдо, со својот четврти погодок сезонава во Серија А.

Јувентус од април 2010 нема загубено на „Фриули“, или по ново, „Дачиа арена“. Гостите не успеаја да го дадат својот седми гол сезонава во првите половина час од мечевите, но брзо после таа 30-та минута, веќе во 37. минута, водеа со 2-0.

- Оглас -

Најнови вести