И во Премиер лигата има „местач“ – ФА започна истрага кон фудбалер на Арсенал!

Фудбалската асоцијација на Англија започна истрага против непознат фудбалер на Арсенал поради тоа што на еден натпревар во оваа сезона добил намерен жолт картон.

Од ФА се сомневаат дека фудбалерот тоа го сторил намерно за да исполни одредени услови за обложување.

Казните во Англија се драконски за ваков вид на прекршоци и се предвидува и затворска казна до десет години доколку неименуваниот фудбалер испадне виновен.

Повеќе детали се очекуваат во наредните денови.

- Оглас -

Најнови вести