Играат во супер форма на гол-гол 3+, а квотата во Sport Life е одлична

Од 20:45 часот се играат сите натпревари од 19-тото коло од француската Лига 2, а нам вниманието ни е кај средбата Париз – Амиен.

И двата тима играат неверојатно во последно време и ако гледаме заеднички во последните 5 средби, само Амиен еднаш одиграл нерешено, додека сите останати завршиле со победи.

Париз на Купот на Франција постигна и 14 погодоци во средбата со нисколигашот Кајен.

Интересно е што и во меѓусебните дуели паѓаат навистина голем број на погодци, па на петте последни, дури четири испаднале најмалку ГГ & 3+, а квотата за да се повтори такво нешто е 2.80.

За тие што сакаат да одиграат, пак, на посигурно, тука е чист 3+, за што ќе добијат коефициент од 2.26.

 

ПОСЛЕДНИ ПЕТ НАТПРЕВАРИ

Париз – Амиен 4:2

Амиен – Париз 1:2

Амиен – Париз 1:2

Амиен – Париз 1:0

Париз – Амиен 3:1

- Оглас -

Најнови вести