Играч на Феенорд е најлош актер меѓу фудбалерите (Видео)

Феенорд вчера го победи Утрехт со 1-0, со голот на Робин ван Перси во 87-мата минута, но главен „јунак“ на средбата е 26-годишниот Стевен Бергхајс, кој се обиде на некоректен начин да го натера судијата да му покаже црвен картон на противничкиот играч.

Театралноста на Бергхајс стана хит на социјалните мрежи, а љубителите на фудбалот бараат од Холандската федерација да го казни ваквото однесување.

Проценете дали Бергхајс доби удар од кој треба да се лежи на тревата како да бил „удрен од тенк“:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести