Играч на Реал со солзи во очите го напушти тренингот

Талентираниот 22-годишен стопер на Реал Мадрид, Хесус Валјехо, едноставно нема среќа кога се работи за повредите. На синоќешниот тренинг тој се здоби со нова повреда на мускулот на ногата и мораше предвреме да го напушти теренот. Како што пишува шпанска „Марка“, Валјехо со солзи во очите си заминал, додека тренерот Сантијаго Солари се обидувал да го утеши.

Младиот дефанзивец едноставно нема среќа сезонава. Ова е четврта повреда за него. Веќе има пропуштено 72 дена поради повреда на бутниот мускул на ногата, а сега му следува нова подолга пауза. Валјехо на „Сантијаго Бернабеу“ дојде пред 18 месеци и досега има одиграно само 14 средби. Сезонава настапи само во Купот против Мелиља и во Лигата на шампионите против ЦСКА Москва.

 

- Оглас -

Најнови вести